İş güvenliği ekipmanları

Koruyucu Eldivenlerin İş Güvenliğindeki Yeri

Koruyucu Eldivenlerin İş Güvenliğindeki Yeri

Bu yazımızda et kombinalarında, kasaplarda, tekstil kesimhaneleri ve motorlu kesicilerin kullanıldığı alanlarda; güvenlik için el koruyucu eldiven kullanımının önemine değineceğiz.  Özellikle Kurban Bayramı’nın yaklaştığı bu günlerde, bu yazımızın birçok kişi için yol gösterici olacağına inanıyoruz.

 

Starline Safety el koruyucuları ergonomik tasarımları, sağlam yapıları ve yüksek güvenlik sağlayan yapısı ile can ve iş güvenliğinizi sağlamada en büyük yardımcınızdır. Kurban Bayramı’nda sık görülen yaralanma vakalarının kurban kesimi sırasında, genellikle acemilikten kaynaklandığını belirten uzmanlar, bıçağın el ya da vücudun farklı bir notasına kazayla temas etmesini engelleyecek kesin bir yöntem olmadığından, eli koruyacak çelik eldiven kullanılması gerektiğini belirtiyor.

Yaptığımız iş her ne olursa olsun, öncelikle can güvenliğimizi garantilememiz gerekmektedir. İş güvenliği ekipmanlarını yerinde ve doğru kullandığımız zaman, istenmeyen sonuçlar doğuracak kaza ve yaralanmaların önüne geçmemizi sağlar.

Starline Safety ailesi olarak, herkese mutluluk ve sağlık dolu bir Kurban Bayramı dileriz.

E-BÜLTENYeniliklerden haberdar olmak için kayıt olun

© 2017 Starline Safety, Tüm Hakları Saklıdır.

Gift Dijital
---- ----